"Enter"a basıp içeriğe geçin

Belçika Gezilecek Yerler | Belçika Gezi Rehberi

Belçika gezilecek yerler listesi oldukça kabarık ancak şunu söylemeliyim ki; Avrupa’da şehirler arası mesafeler kısa olduğu için, kısa zamanda çok yer görme imkanınız olacak. Hazırlamış olduğumuz Belçika gezi rehberi sizin daha güzel zamanlar geçirmeniz amaçlanarak hazırlanmıştır. Bu nedenle titizlikle hazırladığımız Belçika gezilecek yerler listesini bitirmenizi tavsiye ediyorum.

Birbirinden güzel, doğasıyla, tarihiyle ve mimarisiyle sizi büyüleyecek olan Belçika’dan dönmek istemeyeceksiniz. Hatta belki de aşık bile olacaksınız. Her şeyden önce, Belçika’yı tanıyalım.

Belçika ; Batı Avrupa’da Almanya, Hollanda, Lüksemburg ve Fransa’ya sınırı bulunan eski krallık ülkesidir. Belçika bölgesine göre 3 farklı dili kullanmaktadır. Bunlar sınırlara göre ayrılmış ; Hollanda tarafı Felemenkçe, orta kısımlardan Fransa’ya kadar uzanan bölümlerde Fransızca ve Lüksemburg, Almanya sınırları bölgesinde ise Almanca kullanmaktadır.

Belçika gezilecek şehirler

Para birimleri Euro olan Belçika, Avrupa’nın da başkenti olarak geçen Brüksel’i bünyesinde barındırmaktadır.

1-) Brugge – Yeryüzündeki Cennet!

Kendi adıma söylemek gerekirse, Brugge Belçika’nın kesinlikle gidilmesi gereken şehridir. Sıcak çikolatanın en iyisini bulabileceğiniz, muhteşem manzaralarda saatler geçirebileceğiniz sessiz, sakin ve uysal bir şehir Brugge. Kalbimi koyup geldiğim ve tekrar gidilmesi gerekenler listemde üst sıralarda yer alan Brugge, ziyaret edilmeden geçilmemesi gereken harika bir şehir.

Çok detaya girmeden anlattığım ancak oraya özel yazdığımız “ Brugge gezi rehberi “ sitemizde yer almaktadır.

Brugge-gezilecek-yerler

2-) Brüksel – Medeniyet’in Yüz milyon çeşiti

Belçika’nın ve Avrupa’nın başkenti olan Brüksel, sizi sokaklarda yürürken yüzlerce farklı medeniyete taşıyacak. Siyahilerden, Arap kökenlilere, Çinlilerden Hintlilere yüz binlerce kişinin yaşadığı Brüksel, tam bir medeniyet şehri. Herkesin kendi tarzına göre rahatça yaşayabildiği Brüksel, onlarca atraksiyonuyla biz seyahat severlere hizmet vermektedir.

Detaylı okumak için “ Brüksel gezi rehberi “ isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Bruksel-gezilecek-yerler

3-) Gent – Turizm’in Geçiş Köprüsü

Gent Brüksel ile Brugge arasında yer alan, çok büyük olmayan ancak kanallarıyla çok güzel manzaralar sunan muhteşem şehirlerden biri. Belçika’ya gittiğinizde 3-4 saat ayırarak gezebileceğiniz, Orta Çağ’da en zenginlerin yaşadığı yerlerden biri olan Gent, turistlerin oldukça fazla uğradığı yerler arasında. Kışın kurdukları meydan ile birlikte turistlere merkezde iyi zaman geçirten Gent şehri, kesinlikle uğramanız gereken yerler arasında.

Gent gezi rehberi yazımızda sizler için detaylı olarak anlattık.

4-) Anvers Anwerpen – Namıyla, Sanıyla Ülkenin Gözbebeği

Özellikle Hollanda’dan bir günümü görmek için ve değecek mi değmeyecek mi şüpheyle yaklaştığım, sonrasında MUHTEŞEM diye yorumladığım Anvers gerçekten bu ülkenin gözbebeği. Muhteşem şehir yapılanması, tarihi ve eski yapısıyla, Belçika’nın en büyük ikinci şehridir Anvers.

Çok detaya girip sürprizini bozmayayım. Ancak siz detaya inmemi isterseniz Anvers gezi rehberi yazısından okuyabilirsiniz.

5-) Leuven – Öğrenci Olmak Harika Yaa!

Başlıkta yazarken, direk aklıma öğrenci olmak geldi. En büyük Erasmus grubunun yer aldığı, öğrencilerin neredeyse nüfusun %50sini kapladığı Leuven, gece hayatıyla ünlenmiştir. Dünya Savaşında yıkılan kütüphanelerini tekrardan ayaklandıran ülke, anılarına sahip çıkmıştır. Öğrencilerin fazla olması nedeniyle, gezerken çok fazla para harcamayacağınızı söylemek mümkün. Leuven gezi rehberi yazımızda burada sizlerle.

Belçika’ya gidiyorsanız, ortalama 1 hafta size yetecektir. Gezinizin planında Brugge, Gent ve Leuven için 1er gün yeterken, diğer günleri Brüksel’de geçirmeniz sizin için yeterli olacaktır.
Seyahatleriniz esnasında daha iyi gezi deneyimi için, sitemiz üzerinden şehir ismiyle arama yaparak gezi rehberlerine ulaşabilirsiniz.

İyi seyahatler.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir