"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünyada ki En iyi Tiramisu Nerede Yenir?

İtalya Venedik son zamanların en çok Türk ziyaretçi alan destinasyonları arasında. Bugün lezzetli bir konu açmak istedim ve bu konumda henüz 2018 kışında yeni gitmişken; Dünyada ki en iyi Tiramusu nerede yenir sorusu olsun istedim. Venedik Dünya’nın en iyi tiramisu yapan noktası olduğunu bizzat onayladım.

Her gittiğim ülkeye; gitmeden önce ön araştırma yaparak neyi meşhursa tatmak için liste hazırlarım. Yıllardır hayalini kurduğum Venedik’e gittiğimde ise Tiramisu es geçilemez dedim ve en iyiyi bulmak için birçok tatlıcıya uğradım.

Tatlıcılarda farklı bir özellik var ve bu özellik ciddi anlamda muhabbeti artırdıkça artırıyor. Tatlıcılar; genelde küçük dükkanlara yapılmış, büyük bile olsalar; üretimhane ve sergi alanı oldukça geniş yer kaplıyor. Dolayısıyla oturayım kahve, tatlı keyfi yapayım diyemiyorsunuz.Ancak bence bu kötü bir özellik gibi görünse bile, kalabalık ortamda bir anda kahve yudumlayıp, tiramisu yerken; hem ustasıyla tanışıyor hemde yanınızda duran insanlarla sohbete tutuşuyorsunuz. Bu esnada hem yeni kahve alıyorsunuz, hemde yeni lezzetler denemek istiyorsunuz. Türkiye’de olduğu gibi; saatlerce 1 kahveyle saatler geçiren kişileri görmemek ise işletmecilerin elbetteki işine geliyor.

Haydi gelin, blogumuzun ilk lezzet yolculuğu makalesini detaylandıralım.

Dünya’nın en iyi Tiramisu Satan Tatlıcıları

I Tre Mercanti

Dünya’nın en iyi tiramisusu nerede?

2007 yılından beri yeni yerinde olan, ancak tarihi çok daha eskilere dayanan I Tre Mercanti , şuanda zaten TripAdvisor sitesinde de ilk sıraya yerleşmiş durumda. Harika bir tatlı deneyimi sunan I Tre Mercanti, sıcak ve hoş sohbeti olan çalışanlarıyla birlikte sizi karşılıyor. San Marco Bazillikasına uzaklığı yaklaşık 5 dakika.

Birbirinden farklı lezzette oluşan tiramisular € 3’dan başlıyor, ortalama olarak 3.5 – 5 € arasında değişiyor. Gerçekten harika bir lezzet deneyimi yaşayacağınızdan emin olun. Ayrıca ” ben nasıl yapıldığını bilmeden yemem ” diyenleriniz varsa, iyi bir haber; ustası gözünüzün önünde yapıyor ve servis yapıyor. Buda kendilerinin ne kadar güvenilir; iddialı ve samimi olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Eklemek istediğim başka bir madde ise; tiramisu yedikten sonra muhtemelen gözünüze çarpacak olan makaronlarını da tatmayı unutmayın.

Adres: Castello 5364 | Ponte della Guerra / Venedik

 

Pasticceria Rizzardini

Samimi Ortam , Harika Tat!

1742 Yılına dayanan geçmişiyle, çok küçük ama şirin bir ortamı olan bu pastahane, tiramisu ve kahveyle benden 10 üzerinden 9.5 aldı. Bir arkadaşın tavsiyesiyle uğradığımız ve muhteşem konuma sahip olan Rizzardini, saat 3-4ten sonra giderseniz, tiramisunun bittiğine şahit olabileceğiniz bir yer. Üstte bahsettiğim üzere, yine oturacak yer yok. Sadece ayaküstü sohbet ve muhteşem lezzet var. Bence kesinlikle denemeniz gereken lezzette.

Adres: Sestiere San Polo 1415 | Campiello dei Meloni, 30125 Venedik

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir