"Enter"a basıp içeriğe geçin

Erasmus Nasıl Yapılır? Genel Erasmus Ortamı Nasıl?

Erasmus’u bir cümle ile açıkla deseler “hayatımın en güzel günleriydi” diye açıklardım. Erasmus hakkında bilgi sahibi olmak için gelmişseniz emin olun bu yazımızda tamda arayacağınız kilit bilgiler yer alacaktır. Erasmus nasıl yapılır bu konumuzda detaylı olarak bilgi sahibi olacaksınız.

Erasmus Nedir?

Öğrenci değişim programı olan Erasmus, ismini Erasmus’tan almaktadır. Programın amacı öğrenci değişimiyle birlikte kültür ve fikir alışverişidir. Lise, Üniversite ve hatta mezun olan öğrencilerinde katılabildiği programlarıyla Erasmus, Dünya’nın en çok değişim sağlayan ücretsiz programıdır.

Erasmus Nasıl Yapılır?

Erasmus yapmak için belli kriterler bulunmaktadır. Üniversite dışında direk gidilebilen Erasmus programlarında; kısa süreli değişimler mevcut ve pek çok şart geçerli değil. Ancak eğer Üniversite öğrencisiyseniz ve kısa, uzun olmak üzere gitmek istiyorsanız bunun için üniversiteler bazı şartlar sunacaktır.

Erasmus için gerekli şartlar nelerdir?

Genel olarak verilen kurallar şunlar:

  • En Az 2.20 Ortalamaya sahip olmak.
  • Alttan 3 ve 3’den fazla derse sahip olmamak.
  • Okulun belirlediği İngilizce sınavından 60 ve üstü almak.
  • Okulun belirlediği İngilizce konuşma sınavını geçmek.
  • Bölümlere göre kontenjan belirlemek.

Bunlar genel olarak bütün üniversitelerde geçerli olsa bile; bazı üniversiteler İngilizceye önemsemeden direk kontenjanı doldurma amacıyla öğrenci gönderebilmektedir.

Erasmus yapmak istiyorsanız; ancak şüpheleriniz varsa; “ Erasmus ortamı nasıldır?” yazımızı okuyarak gideceğiniz ortam hakkında önbilgiye sahip olabilirsiniz.

Erasmus hakkında bütün sorularınızı yorum yoluyla bizlere sorabilirsiniz. Eğitiminizde mutlaka gitmeniz erasmus için, bol şanslar…

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir